אבחון ודרכי טיפול בצלוליט

אחת הבעיות של נשים רבות ברחבי העולם מתמודדות אתו הוא צלוליטיס.

הצלוליט אינו פוסח על נשים צעירות או מבוגרות, והוא בעצם יכול להיות מטרד גדול מאד, הן בהרגשה של האישה, והן במראה הכללי של האישה.

קיימים גורמים רבים מאד הגורמים צלוליטיס. 

הרפואה המערבית החלה להמציא דרכים שונות ומשונות, על מנת להתמודד עם הבעיה.

במאמר זה נסביר על צלוליטיס, וכך מה הם גורמים לכך? ומה הטיפולים הנהוגים לטיפול בבעיה? אז אם גם אתן סובלות מהבעיה, ומרגישות לא נעים בכלל תדעו לכן, שניתן לטפל בצלוליטיס, בצורה הטובה ביותר, על מנת שהעור יהיה חלק ויפה, אז בואו תצללו יחד איתנו בעולם זה. 

טיפול גוף

דעי את האויב מהו צלוליטיס? 

הוא בעצם הצטברות של שומן תת עורית הרמה, המזרימה דם לאיבר, היא אינה טובה, ולכן  נוצרת מין התגבשות, כזאת הנראית מתחת לפני השטח. 

למה נותר הצלוליטיס? 

גורמים רבים טוענים, שיש סיבות רבות להופעת צלוליטיס.

הצלוליטיס בעצם נגרם לגוף, כאשר אין אפשרות לפרק את תאי השומן ברקמות, לאפשרות זו יש סיבות רבות:

 • גנטיקה– הצלוליטיס מושפע על ידי הגנים, הנוטות לפתח יותר צלוליטיס ויש כאלו שלא. 
 • עלייה במשקל– עלייה במשקל נגרמת בגלל הצטברות גדולה של שומן יותר ממה, שהגוף יכול להכיל, כך גם בתאי השומן. 
 • שינוים הורמונליים– ישנו מגוון סיבות לשינויים הורמונליים, אך כל שינוי כזה יכול לגרום להיווצרות צלוליטיס. 
 • שינויים בזרימת הדם– הפירוק של תאי השומן נגרם, על ידי זרימת דם תקינה במקרה, שזרימת הדם לא תקינה תאי שומן לא נספגים בדם.

איך ניתן למנוע צלוליטיס? 

 • תזונה

תזונה היא המרכיב החיוני לבריאות הגוף שלנו, וכניסת רכיבים מועילים ותקניים לגוף תורמת לגוף שלנו להיות בריא וחזק, ולכן מוצרים עתיקי שומן רווי בעיקר לא יכנסו אל תוך הגוף. 

 • שגרת התעמלות קבועה 

על ידי הגברת זרימת הדם לגוף ניתן לרפא את הצלוליטיס.

זרימת דם תקינה לכל האזורים בגוף, ע"י פעילות גופנית תקינה כמו ריצה, הליכה, באופן קבוע, יכולה לפרק את תאי השומן המצטברים האלו.

 • המסת שומן 

שיטה זו מעולה מאד, כמו תזונה או התעמלות, שזה לא טיפול כירורגי כי לא מתקיימת על ידי הרדמה כללית או כוללת חתך בעור, אך היא פולשנית בוודאי לעומת תזונה והתעמלות.

בתהליך זה מחדירים חומרים מזינים היישר לתאי העור, על מנת לגרום להם לפרק את השומן, ואת יצירת הקולגן. 

הטיפול עמו נעשה באמצעות משחת אלחוש, והחדרת החומרים על ידי מחטים דקיקות.

 • עיסוי לימפטי

כל עיסוי ובוודאות עיסוי לימפתי משפר את הזרמת הדם לגוף.

ניתן לבצע את העיסוי לבד, באמצעות מכשירים ייעודיים או על ידי היד בטכניקות מתאימות, וכן ניתן גם ללכת למעסה ממומחה שיעסה את העור כמו שצריך. 

 • טיפול באמצעות מכשירי ואקום 

המכשירים האלו דומים באותם פעולה של עיסוי לימפטי, אך הם פשוט יעילות יותר, ומספקת זרימת דם יותר מהירה לאזור, ע"י מספר טיפולים של 40 דקות.

 • אולטרסאונד 

האולטרסאונד הם גלי קול, שמפרקים את תאי השומן, על ידי עידוד של הפרשת חומר כימי, המופרש בגוף, באופן טבעי, והטיפול איינו פולשני ואינו כואב כלל.

 • טיפול בעזרת גלי רדיו 

טיפול זה מייצר את אותה התגובה של טיפול האולטרסאונד, על ידי המסת תאי השומן, באמצעות עידוד הפרשת חומר כימי הגורם המסת תאי השומן.לסיכום: קיימות שיטות רבות להמסת תאי שומן מצטברים ומיותרים, וכל אחד ייבחר את השיטה הטובה ביותר  ולכן יש ללכת אל רופא מיומן להתאמת השיטה.

דוקטור

תוכן עניינים

שמפו

מוצרי טיפוח מומלצים שכל גבר צריך

בתחום הטיפוח, גברים מוצאים את עצמם לעתים קרובות בטריטוריה לא ידועה, ואינם בטוחים אילו מוצרים הכרחיים באמת לשגרת יומם. בעולם שבו הרושם הראשוני חשוב והטיפוח העצמי הוא בעל חשיבות עליונה, שימוש במוצרי הטיפוח הנכונים יכול לעשות את כל ההבדל. בשורות הבאות נרחיב על מוצרי הטיפוח המומלצים שכל גבר צריך לקחת בחשבון עבור שגרת הטיפוח שלו.

צבע לשיער

מוצרי קוסמטיקה מומלצים לשמירה על שגרת הטיפוח היומית

בעולם המגוון של הקוסמטיקה שבו האפשרויות נראות רבות ואינסופיות, מציאת המוצרים המתאימים לשגרת הטיפוח היומיומית שלך יכולה להרגיש כמו משימה לא פשוטה. לכן אם את חובבת טיפוח קבוע, אוהבת להתאפר בכל יום או פשוט רוצה להיראות ולהרגיש במיטבך בכל יום – הכירי כמה מוצרי קוסמטיקה מומלצים עבורך שיכולים לעשות את כל ההבדל במראה ובהרגשה שלך.

ניתוח פלסטי

כל מה שרציתם לדעת על הכנות לתהליך ניתוח פלסטי

ניתוחים פלסטיים מייצגים תהליך מספק ומשנה חיים עבור אנשים רבים המבקשים להגדיר מחדש את המראה האסתטי שלהם. כיוון שמדובר על הליך כירורגי משמעותי, גם מאחורי שיפורים אסתטיים מסתתרים תהליכים מקדימים מדוקדקים והכנות יסודיות, שהים הכרחיים להבטחת תוצאות בטוחות ומוצלחות.

בושם על אישה

כל הסודות והטיפים לטיפוח אישי

טיפוח אישי אינו רק דבר שבשגרה, זוהי אמנות שנועדה לטפח את הגוף והנפש כאחד, ולטפח תחושת רווחה וביטחון עבור כל אחד. במדריך מקיף זה אנו מתעמקים בסודות ובטיפים לטיפוח אישי נכון ומומלץ עבור נשים וגברים, במטרה לעזור לאנשים להשיג את האני הטוב ביותר שלהם מבפנים.