הסרת שיער לצמיתות, האם זה בכלל אפשרי?

ישנם אנשים שניסו להסיר את השיער העודף ללא כל הצלחה. 

לאורך השנים הומצאו שיטות רבות להסרת שיער, אך אף אחת מהם לא הצליחה להסיר שיער לצמיתות. 

שיטות אלו הן כמו סכין, פינצטה, שעווה, וכן החיסרון בשיטות אלו, שהן פשוט לא מסירות את השיער המיותר לצמיתות, ולכן נשים וגברים רבים חיפשו דרך להסיר שיער לצמיתות.

הדרך הטובה ביותר להסיר שיער ללא כאבים ולצמיתות היא בלייזר במאמר זה נדבר על הסרת לייזר למי היא מתאימה ואם אפשר להסיר שיער לצמיתות.

טיפול בהזעת בית שחי

הסרת שיער לצמיתות, האם זה אפשרי? 

זוהי אחת השאלות, ששואלים את עצמם רבים מבין האנשים מבעלי השיער העודף, המעוניינים להיפטר מהשיער העודף שלהם לתמיד.

האם ישנה אפשרות להיפטר מהשיער לצמיתות? התשובה היא חד משמעית לא. 

אין הסרת שיער לצמיתות, וכן הצלחת הטיפולים משתנה מלקוח ללקוח, ויחד עם זאת ניתן לומר כי הסרת שיער בלייזר מסירה את השיער המיותר מהגוף ומשתלמת לעומת הדרכים האחרות הנהוגות להסרת השיער כיום. 

הצלחת הטיפול משתנה מאדם לאדם ישנם הטיפולים שיצליחו להסיר להם את כל השערות המיותרות, ויש כאלו שהטיפולים לא יסרו את השיער כלל. 

בכל מקרה ברוב המכונים להסרת השיער מקפידים לתת טיפולים ללא כל הגבלה, על מנת שהלקוח יהיה מרוצה . 

הסרת השיער– הכר את האויב 

על מנת להבין איך מתבצעת הסרת שיער הלכה למעשה יש להכיר את מהות השיער העודף. 

מהו שיער? 

שיער הוא חומר קוריטני, הצומח כמו חוט מעל השכבה הראשונה של העור האפידרמיס. השערה מתפתחת בתוך זקיק השערה, וכך כל זקיק כזה מחובר לבלוטת שומן. 

מחזור הגדילה של השערה 

לשערה יש שלושה מחזורי גדילה:

מחזור הגדילה– השיער גדל בתקופת זמן של מספר חודשים, אך שהוא מגיע לגודל הגדול ביותר 

מחזור מהמנוחה– לאחר הגדילה השיער נח בתוך זקיק השערה.

מחזור המנוחה: היסטורית הסרת שיער בלייזר 

לפני שנים, בטעות הומצאה השיטה להסרת השיער בלייזר שנכנסה לשימוש רק בשנת 1993, וכך היא הראשונה שנכנסת לשימוש בקרב מכוני הסרת השיער. 

איך פועל  המכשיר להסרת השיער בלייזר? 

שיטת הסרת שיער בלייזר פועלת בעזרת העובדה כי כל חלבון נהרס בטמפרטורה מעל 62 מעלות צלסיוס. 

קרן הלייזר בעלת אנרגיית חום הורסת את השערה על ידי חימומה. 

אחד החומרים הנמצאים בשיער הוא מלנין, שנותן לשיער את צבעו, והחומר משמש כמוליך והחום פוגע בשורש השערה והורס אותה.

טיפולי יופי

מה משפיע על הצלחת הטיפול? 

יש שני נתונים המשפיעים על הצלחת הטיפול:

  • צבע השיער– מכיוון שמלנין הוא המשפיע העיקרי על העברת החום של אנרגיית הלייזר,  שיער כהה בעל כמות רבה של מלנין יושמד מהר יותר, ואילו בעלי שיער בהיר יצליחו יותר טיפולים.
  • צבע העור– בעלי צבע עור כהה מאד אינם מזוהים על ידי מכשיר הלייזר הסיבה העיקרית לכך כי יש  בעורם מלנין רב. ולכן הם זקוקים לטיפולים רבים יותר ולטיפול במכשיר לייזר מתאים.

איזה מכשירי  לייזר קיימים? 

קיימים בישראל מספר מכשירי לייזר, הנבדלים בעוצמת קרן הלייזר, בטכנולוגיית הקירור, ובאפשרויות הסריקה יש מכשירים איטיים ומהירים.

לכן ישנה חשיבות ללכת אל רופא עור מומחה, על מנת שיאבחן היטב את סוג העור שלכם וצבע השיער, וכך יתאים עבורכם את המכשיר הטוב ביותר, המותאם לכם בדיוק.

ניתן לומר כי השיער שהוסר יכול לצמוח שוב כעבור שנה, ולכן לא קיים המונח הסרת שיער לצמיתות, אבל יחד עם זאת חשוב להדגיש כי הסרת שיער בלייזר מצטיינת ביתרונות על כל השיטות האחרות.

תוכן עניינים

המסת שומן

המסת שומן בקור: השלכות על רמות כולסטרול וטריגליצרידים: בדיקה מדעית

כולסטרול גבוה ורמות טריגליצרידים גבוהות הם דאגות בריאותיות נפוצות שעלולות להגביר את הסיכון למחלות לב וכלי דם. בעוד שגישות מסורתיות להורדת כולסטרול כוללות לעתים קרובות טיפול תרופתי, מחקר מדעי עדכני חקר את ההשפעות של חשיפה לקור על המסת שומן ואת ההשלכות הפוטנציאליות שלה על רמות הכולסטרול והטריגליצרידים. מאמר זה מספק מבט מדעי מקיף על הנושא, המנתח את הקשר בין המסת שומן בקור לבין השפעתו על רמות הכולסטרול.

קוסמטקאית

סקולפטרה: חידוש הפלא שמשנה את עולם האסתטיקה!

דמיינו עולם שבו המרדף אחר היופי משתלב בהרמוניה עם קצב הטבע, שבו רחש ההתחדשות אינו מהדהד את המולת חדרי הניתוח אלא מהדהד בפשטות חיננית. סקולפטרה נכנס לעולם הזה כמו גאות עדינה, ומציע מגדלור של תקווה לאלה המבקשים טרנספורמציה ללא שובל של התערבות כירורגית. בתחום האסתטיקה מתחוללת מהפכה מתוחכמת, כזו שבה הבטחות הנעורים והאלגנטיות אינן דורשות את מחירו הגבוה של קצה האזמל.

רשלנות רפואית

ספינה ביפידה והשלכות רשלנות רפואית

ספינה ביפידה היא נכות מולדת מורכבת בעמוד השדרה, עם השלכות לכל החיים על הנפגעים ובני משפחותיהם. למרות שהסיבה המדויקת שלה לא תמיד ברורה, רשלנות רפואית זוהתה כגורם תורם במקרים מסוימים.